وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی

ماشین شخصی از بهترین انتخاب ها برای سفر می باشد، اما قطعا برای آنکه بتوانید یک سفر امن و راحت را با ماشین شخصی خود تجربه کنید، نیازمند یک سری وسایل هستید که باید پیش از سفر آنها را مهیا کنید. وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی نسبت به سفر با وسایل نقلیه عمومی کمی متفاوت است.

در نتیجه جمع کردن وسایل برای سفر رفتن با ماشین شخصی ممکن است برای بسیاری از افراد کار سختی باشد. چرا که در زمانی که در ذهن خود مرور می کنید که چه وسایلی را در سفر نیاز دارید ممکن است که برخی از لوازم ضروری را جایی بگذارید. راه حل این مشکل این است که یک چک لیست کلی با توجه به نیاز خود و شرایط سفرتان آماده کنید و با توجه به آن اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی کنید.

اگر برای تهیه یک چک لیست دچار مشکل هستید، نگران نباشید! ما در این مقاله قصد داریم یک چک لیست کامل از وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی به شما عزیزان ارائه دهیم بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

به چه نوع وسایلی در زمان سفر با ماشین شخصی نیازمند هستیم؟

امروزه سفر کردن و بازدید از مکان های مختلف با خودرو شخصی در ایران به قدری پیشرفت کرده که به قطب صنعت گردشگری تبدیل شده و در بسیاری از زمینه های مختلف سفری از جمله طبیعت گردی و بیابانگردی پیشرفت بسیاری داشته است. اما جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی تا حدودی برای مسافران چالش برانگیز است. برای رفع این مشکل کافی است یک کاغذ و قلم بردارید و در عین مطالعه این قسمت از مقاله لوازم مورد نیاز خود را اولویت بندی کنید.

چمدان و ساک

آماده‌ کردن چمدان و ساک جزئی از مهم ترین مراحل در زمان جمع کردن وسایل ضرروری سفر به حساب می آید. شما می توانید تمامی وسایل مورد نیازتان را که قصد دارید در سفر با خود به همراه ببرید به طور مرتب در یک ساک یا چمدان بزرگ جای دهید تا دیگر نیازی به این نباشد که ساک های کوچک بزرگ به همراه داشته باشید که تمامی  وسایلتان را درون آن قرار بگیرد.

داشتن یک کیف یا چمدان با کیفیت می تواند کمک بسیار زیادی برای شما باشد تا شما بتوانید تمامی وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی تان را در این چمدان های جادار قرار دهید و در طول سفر دیگر نگران خرابی یا کم آوردن جا برای وسایل جدید نداشته باشید.

وسایل استراحت

در زمان جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی شما باید به این نکته توجه کنید که وسایل استراحت در راه یکی از مهم‌ ترین گزینه ها در سفر شما به حساب می‌آیند. در واقع رانندگان و سرنشینان پس از ساعت‌ها رانندگی در زمان خستگی می توانند در مکان هایی که قابل استراحت می باشد از وسایلی همچون

 1. زیرانداز جاجیمی
 2. صندلی سفری
 3. میز سفری تاشو
 4. پتوی مسافرتی
 5. بالش مسافرتی و …

استفاده نمایند تا بتوانند استراحتی راحت تر داشته باشند و پس از آن به راه خود ادامه دهد. این دسته از کالاهای مسافرتی را که ضامن راحتی شما در طول سفر هستند باید از جای مطمئن خریداری کنید تا از کیفیت آنها مطمئن باشید. سایت ویرا آراد گروپ سفر یکی از معتبر ترین سایت ها برای خرید این محصولات است که با ارائه ی محصولات با کیفیت با مناسب ترین قیمت توانسته است به خوبی رضایت مشتریان را به خود جلب کند.

به همراه داشتن چادر مسافرتی

چادر مسافرتی یکی مهم ترین ها در زمان جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی به حساب می آید، زیرا شما برای استراحت در مکان های مختلف می توانید با استفاده از چادر مسافرتی که در زیر آن از زیر انداز جاجیمی یا زیرانداز مسافرتی استفاده کرده و به راحتی استراحت کنید. در زمانی که شما می خواهید استراحت کنید و هوا سرد است چادر مسافرتی به شما کمک می کند تا دیگر نگران سردی هوا یا نداشتن جا برای استراحت نباشید.

چک کردن تجهیزات خودرو شخصی

پس از آن که مسافرین وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی را جمع آوری کردند در اولین اقدام پیش از آغاز سفر راننده باید تجهیزات خودرو شخصی خود را بررسی نمایند تا در راه مشکلاتی برای ماشین به وجود نیاید به طور مثال این افراد می بایست از وجود:

 • آچار چرخ
 • زنجیر چرخ
 • جک ماشین
 • داشتن جعبه آچار
 • زاپاس

اطمینان حاصل کنند، تا در زمان وجود مشکلات مختلف بتوانند از این وسایل برای رفع مشکل خودرو خود اقدام کنند.

چک کردن ماشین خود از نظر فنی و سالم بودن آن یکی دیگر از مهم ترین نکات در زمان سفر با خودروی شخصی به حساب می‌آید. در بسیاری از مواقع ممکن است که رانندگان در طول مسیر متوجه آن شوند که خودرو شان دچار مشکل شده است که در این حالت می بایست به تعمیرگاه مراجعه کنند تا اتفاق ناگواری در طی سفر برایشان به وجود نیاید.

به همراه داشتن کیسه خواب

کیسه خواب یکی از وسایلی به حساب می ‌آید که شما می ‌توانید در سفرهای مختلف مثل، گردشگری در طبیعت، سفر در بیابان و انواع سفرهای دیگر از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین از مهم ترین وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی به شمار می رود چرا که در زمانی که قصد استراحت کردن در محیط بیرون را دارید می توانید به راحتی در کیسه خواب استراحت کنید.

کیسه خواب های ویرا آراد گروپ سفر یک انتخاب بی نظیر برای شما عزیزان هستند چرا که امروزه جایگزین انواع پتو و لحاف های مسافرتی شده اند که مسافران را راحت تر کرده و به راحتی می‌ توانند این کیسه را به شکل یک کیف کوچک جمع کرده و در ماشین های شخصی خود جای  دهند و هر زمانی که احتیاج داشتند از آن استفاده کنند.

به همراه داشتن کیت بهداشتی

استفاده از پک بهداشتی امروزه در بین مردم رواج بسیاری داشته است چرا که مردم در زمان صدمه دیدن به راحتی از این پک ها برای رفع مشکل خود استفاده می کنند. در زمان سفر با ماشین شخصی نیز نیز استفاده از پک بهداشتی می‌ تواند کمک بسیاری به مسافران کند. در نتیجه در زمان جمع کردن پک بهداشتی شما می بایست وسایل مختلفی همچون:

 • دستمال کاغذی
 • باند
 • ژل ضدعفونی کننده
 • چسب زخم
 • بتادین
 • کرم شل کننده عضله
 • انواع داروهای مورد نیاز در سفر مثل قرص ضد تهوع، قرص سرماخوردگی، قرص سردرد
 • چسب بخیه

را درون این کیت های بهداشتی جای دهید تا در زمان های اضطراری از آن ها استفاده کنید.

سخن پایانی

وسایل مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی می تواند نسبت به نیاز هر فرد با دیگری متفاوت باشند، اما وسایلی در این میان وجود دارند که تمام افراد برای سفر آن ها را با خود به همراه می برد که نمونه ای از آن ها در این مقاله ذکر شد.

شما دوستان عزیز می‌توانید برای خرید وسایل مسافرتی ضروری همچون پتو مسافرتی، میز سفری تاشو، صندلی سفری، زیر انداز جاجیمی مسافرتی از سایت ویرا آراد گروپ سفر کمک بگیرید تا این محصولات را با کیفیت هر چه تمام تر خریداری کنید.