زیباکنار در ۳۹ کیلومتری رشت و ۴۰ کیلومتری بندر انزلی واقع شده است و دارای موقعیت خوبی از نظر آب و هوایی و نزدیکی به دو شهر مهم کشور می باشد. در این شهر ویلا سازی بسیار رایج شده وهر ساله جمعیت زیادی را برای تفریح به خود جذب می کند. زیباکنار نزدیک ترین منطقه به بندر انزلی به حساب می آید و به همین دلیل زیبا کنار نیز منطقه آزاد محسوب می شود. قیمت ویلا در زیبا کنار به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا بیان می کنیم.

قیمت ویلا در زیباکنار بعد از نوسانات ارز سال ۹۷ دستخوش تغییرات زیادی شده است و در حال حاضر ویلای نوساز با قیمت کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان در این منطقه موجود نیست حتی ویلاهای شهرکی و حتی ویلا در روستایی در زیباکنار قیمتهایی بالای ۴۰۰ میلیون دارند به این نکته تاکید کنم که بیش از ۲۰۰ مشاور املاک در زیباکنار وجود دارد …..مطمعن باشید اگر ویلایی کلنگی یا خانه روستایی در این منطقه وجود داشته باشد مشاورین املاک منطقه فورا ملک مذکور را خریده وسریعا آن را بازسازی میکنند و با قیمتهای بالاتر به فروش میرسانند


زیباکنار از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به دریای خزر و شهرهای لشت نشاء و کوچصفهان، کیانشهر و چمخاله و بندر انزلی منتهی‌ است.
در سالهای اخیر فروش ویلا در شمال و ساخت دهکده های ساحلی در زیباکنار بسیار رونق پیدا کرده وکمبود زمین مسکونی و افزایش تقضی خرید ویلا باعث افزایش قیمت بیشتر از نرخ ارز در این منطقه شده است


با ورود مسافران زیاد به این منطقه اکثر ساکنان این منطقه دست به کار شدند و ویلاهای روستایی خود را برای اجاره به مسافران آماده کردند تا از این طریق امرار معاش کنند.
به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد انزلی و تازه تاسیس کاسپین این منطقه نیز در سال ۹۳ جزء محدوده منطقه آزاد کاسپین اعلام گردیده است.


آب و هوای زیباکنار


آب و هوای زیباکنار معتدل و مرطوب است و در تمام فصول سال از باران قابل توجهی بهره می گیرد و از این رو در طول تاریخ طبیعتی زیبا و مثال زدنی در آن ریشه دوانده و باعث شده که همواره چهره این منطقه سرسبز و زنده نشان داده شود.

ویلا در زیباکنار
ویلا در زیباکنار


اما چه عواملی بر قیمت ویلا در زیباکنار تاثیر گذار می باشد:


یکی از عواملی که خیلی مهم است تا بگوییم که ویلاسازی در آن منطقه را با پیشرفت مواجه می کند، موقعیت مکانی زمینی است که ویلا در آن ساخته می شود. برای مثال: ویلا چند بر دارد؟ راه های اصلی و مجاور ویلا چگونه است؟ و آیا ویلا رو به دریا است؟ آیا نزدیک به دریا است؟ اینها همان مواردی هستند که بر قیمت ویلا در زیباکنار تاثیر به سزایی دارند اگر ویات نزدیک دریا باشد یک قیمت دارد و اگر دید به دریت داشته باشد قیمتی چند برابر قیمت دیگر ویلا ها را دارا خواهد بود.
بسیاری افراد دوست دارند که ویلای آنها رو به جنگل باشد این خود یک مزیت است اما این ویلا ها نسبت به ویلای رو به دریا قیمت مناسب تری دارند و مقرون به صرفه تر می باشند.
علاوه بر موقعیت ویلا در شمال که در بالا بیشتر به آن اشاره شد، عوامل دیگری نیز در قیمت گذاری آن موثرند. امکاناتی مثل استخر و سونا که البته در همه ویلاها پیدا نمی شوند که باز به موقعیت مکانی ویلا و میزان سرمایه گذاری آن بستگی دارد، موبوط می شود. تعداد اتاق خواب ها هر چقدر بیشتر باشد، بدون شک در قیمت آن تاثیرگذار است. راه های ارتباطی و دسترسی های راحت به بیمارستان، مراکز خرید و تجاری از عوامل پیشرفت در منطقه محسوب می شوند که با موقعیت شناسی مناسب می توانید به آنها دست یابید.
هرچقدر در محدوده ای اقدام به خرید و یا ساخت ویلا کنید که مورد استقبال بیشتری قرار دارد، از لحاظ کیفی و امکانات ویلا شرایط بهتری خواهید داشت. سازندگان ویلا در مناطق لوکس و به اصطلاح بالای شهر هر منطقه ای، سعی دارند نه تنها از کیفیت کار کم نکنند، بلکه به دلیل موقعیت مناسبی که دارد، به بهتر شدن آن از نظر مصالح مصرفی و تجهیزات بنا کمک کنند. تمامی این عوامل باعث می شوند تا قیمت خرید و یا اجاره ویلا در زیباکنار بیشتر از جاهای دیگر باشد. زیباکنار یکی از شهرهای شناخته شده و محبوب مسافران است که در ان ویلا سازی انبوه انجام شده و قیمت هر ویلا با توجه به موقعیت ، شرایط و نوع ساخت متفاوت است.


همانطور که گفتیم، تاثیر موقعیت ویلا در زیباکنار در قیمت گذاری ملک از جمله مواردیست که ارتباط مستقیم با عرضه و تقاضا دارد که البته عرضه و تقاضا با هم ارتباط معکوسی دارند. یکی دیگر از نکاتی که باید توجه کنید در مورد موقعیت ویلا در زیباکنار میزان عقب نشینی است.قبل از خرید ویلا حتما یک استعلام از شرایط و موقعیت مکانی ویلا بگیرید تا در آینده دچار مشکلاتی از این قبیل نشوید.
بهتر است در هنگام خرید با مشاوران و متخصصین ما در این حوزه مشورت انجام دهید تا از خرید خود راضی تر و اوقات خوشی را در ویلای خود تجربه کنید.