روزهای خوش زندگی در شمال

زیباکنار

زیباکنار کجاست
فاصله تهران تا ساحل زیباکنار حدود ۳۴۰ کیلومتر
فاصله قزوین “کوهین””تا ساحل زیباکنار حدود ۱۸۰ کیلومتر
فاصله همدان تا ساحل زیباکنار  حدود ۳۹۰ کیلومتر است
فاصله سنندج تا زیبا کنار حدود ۵۰۰ کیلومتر است
دریا زیبا کنار

دریا زیبا کنار

زیباکنار جز منطقه آزاد انزلی است ( منطقه آزاد انزلی 15 کیلومتربا شهر انزلی فاصله دارد

زیباکنار جز منطقه آزاد انزلی است ( منطقه آزاد انزلی ۱۵ کیلومتربا شهر انزلی فاصله دارد

زیباکنار ناحیه ای ساحلی در استان گیلان و از توابع شهرستان رشت است . جمعیت کل زیباکنار و روستاهای ان در اخرین سرشماری حدود ۶ هزار نفر اعلام گردیده است البته به جز صاحبان ویلا !!!! این جمعیت شامل روستاهای دوباج ،ملکده،نوده،جلیدان ، چالکش لات ، تازه اباد ، فخر اباد ، اژدها بلوچ ،خشک اسطلخ ،شهمیرسرا ،امیلدان و چونچنان می باشد ، شغل اکثر مردم در زیباکنار ماهیگیری، مشاور املاک و سوپر مارکت و کشاورزی است .فاصله زیباکنار تا تهران حدود ۳۳۰ کیلومتر است زیباکنار از شمال به دریای زیبای کاسپین (خزر) و از جنوب به شهر بسیار زیبای لشت نشاء  (توجه نمایید که زیباکنار شهر یا شهرستان  نیست  این منطقه یکی از توابع شهرتوریستی وبزرگ لشت نشا  با مردمی بافرهنگ و مهمان نواز میباشد و اکثر امور اداری زیباکنار در بخشداری شهرداری لشت نشا انجام میشود) و لشت نشا زیر مجموعه رشت و رشت مرکز استان سرسبز  گیلان است،منطقه توریستی ساحلی زیباکنار از شرق به کیاشهر و چمخاله و از غرب به حسن رود منطقه آزاد انزلی و گلشن انزلی متصل است . به دلیل نزدیکی به فاز تجارت  منطقه آزاد انزلی و بازارچه ها وپاساژهای تازه تاسیس کاسپین این منطقه تا نرسیده به پل کیاشهر در سال ۹۳ جزء محدوده منطقه ازاد کاسپین انزلی اعلام گردید . آب و هوای زیباکنار معتدل و در فصل بهار تابستان مرطوب شرجی است و در اکثر فصول بیشتر در فصل پاییز زمستان باران قابل توجهی میبارد که همواره آسمان منطقه زیبا کنار آبی و باغات زیباکنار سرسبز است . بندر ساحلی زیباکنار امروزه به دلیل ساخت وساز و ویلاهای لوکس و ویلاهای شهرکی ، ویلا ساحلی ،ویلا جنگلی توسط مهندسین مجرب و یا ویلاهای روستایی توسط افراد بومی و همچنین هتل های و مسافرکاشانه ای کنار دریا بسیار مطرح شده است ویلاهای جدید و مدرن بافت محلی را از دست داده وبه منطقه ای لوکس برای ثروتمندان و کارمندان  تبدیل شده به گونه ای که هزینه هر شب اقامت در زیبا کنار در ایام عید یا تعطیلات تابستان به شبی ۲۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان میرسد

از اینجا بخوانید
تفریحات دریایی نوآوری بی نظیر منطقه آزاد انزلی

زیبا کنار داری چند داروخانه مرکز درمانی دههاسوپرمارکت وتعمیرگاه ۲ پمپ بنزین  چندین نانوایی

از جمله بناهای مهم زیباکنار در زمان گذشته می توان به هتل زیباکنار که در اوایل حکومت پهلوی برای سکونت و پذیرایی از خان های امینی و مهمانان سرشناس داخلی و خارجی ساخته شده بود و عظمتی بسیار داشت اشاره کرد .دیگر بنای معروف زیباکنار کاخ قطبی بود که با معماری مدرن و با گران قیمت ترین مصالح و سنگ های مرمر در زمان اواخر دوره پهلوی توسط شخصی بنام رضا قطبی دایی شهربانو فرح ساخته شده بود و برای تفریح شاهزاده ها و مهمانان بزرگ استفاده می شد . البته بخشی از بناهای نام برده شده دیگر وجود نداشته و به بخشی از مجتمع اموزشی رفاهی صداوسیما اضافه و تبدیل شده است.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی زیباکنار رودخانه اوشمک می باشد که به طول ۸ کیلومتر از دل لشت نشا گذشته و از ساحل زیبا کنار به دریا میریزد رودخانه زیبا کنار مکانی پر از ماهی و مناسب برای ماهیگیری محسوب می شود . در اکثر هفته های مسافران و افراد زیادی از دیگر استانها از جمله زنجان و قزوین حتی شهر رشت و رودبار و شهرهای اطراف برای تفریح لذت بخش ماهیگیری به این منطقه می ایند.

پارک ملی بوجاق در فاصله کمتر از ۱۰ دقیقه از زیباکنار واقعه شده به عنوان تالاب بین المللی به مجامع جهانی معرفی شده است و دلتای رودخانه سفیدرود را در خود جای داده، این پارک طبیعی یکی از زیستگاههای مهم پرندگان و آبزیان میباشد . از گونه های مهم  پارک ملی بوجاق : غاز خاکستری ، عروس غاز ، فلامینگو ، پلیکان ، آوست چوب پا ، باکلان ، انواع حواصیل ، اکراس ، کله سبز ، خوتکا ، اردک ارده ای ، کفچه نوک ، آنقوت ، تنجه ، نوک پهن ، کشیم ، قو ، طاووسک ، بحری ، لیل ، سنقر تالابی ، خروس کولی ، چنگر ، آبچلیک ، گیلانشاه ، کاکایی ،اردک سرحنایی و گیلار . و گونه های گیاهی بسیاری هم در این پارک وجود دار که دیدنش خالی از لطف نیست درپایین  همین نوشتها عکسهایی از منطقه قرار دادم

از اینجا بخوانید
شب زیبا در منطقه ازاد انزلی

تفریحاتی که هر ساله توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی را به زیباکنار می کشاند عبارت است از قدم زدن در کنار ساحل زیباکنار شنا ، قایق سواری ، جت اسکی ، اسکی روی اب ، ماهیگیری ، چهارچرخ سواری ، فوتبال و والیبال ساحلی و …

مکانهای تفریحی که از زیباکنار می توان دسترسی اسان به انجا داشت ؟

ساحل زیبای حاجی بکنده زیباکنار

ساحل حاجی بکنده

ساحل حاجی بکنده

 ساحل مروارید

ساحلی حاجی بکنده

مراکز تفریحی و پاساژهای کاسپین

%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%b2%d9%84%db%8c

با تشکر از آقای محمود گرامی بابت عکسهای زیبایشان

بندر انزلی

بندر انزلی

پارک جنگلی کیاشهر

ساحل سفید رود

ساحل سفید رود

ساحل بوجاق

ساحل بوجاق

ساحل روستای زهنده

ساحل روستای زهنده

amlak zomorod anzali (103)amlak zomorod anzali (102)

 توجه : این نقشه انلاین زنده است با زوم کردن روی نقشه از ترافیک هم باخبر شوید

رنگ آبی نشانه ترافیک روان است

رنگ نارنجی نشانه ترافیک نیمه سنگین

رنگ قرمز نشانه ترافیک سنگین

” تکته مهم اینکه رانگهای ترافیکی که مشاهده میکنید در همین لحظه است و امکان دارد چند ساعت بعد شلوغتر یا خلوتتر شود

البته پول چوبی کیاشهر و  ساحل چمخاله  استانه اشرفیه هم هست که الان عکسهاشو موجود ندارم ولی به زودی درسایت قرار میدم

از اینجا بخوانید
بازارهای محلی

 به سفارش برخی مشتریان در این بخش ما لیستی از پزشکان و داروخانهای زیباکنار  را برایتان آماده کرده ایم

داروخانه شماره ۱ حاجی بکنده روبروی کارخانه برنجکوبی فلاح ( این داروخانه شبانه روزی نیست اما در کنارش یک مطب خصوص وجود دارد )

داروخانه شماره ۲ بندر زیبا کنار روبروی بانک صادارت این (داروخانه شبانه روزی نیست)

بهداری یا همان مطب شبانه روزی به تازگی در زیباکنار افتتاح شده ( ۵۰۰ بالاتر از بانک صادرات) جنب مدارس زیبا کنار است بعد از پل زیبا کنار به سمت کیاشهر)

مطب شبانه روزی صدا سیما ( قبل از درب ورودی مجتمع صدا سیما )

یک مطب پزشک عمومی و اطفال نیز روبروی بانک صادرات زیباکنار است


معرفی رستورانهای خوش مزه و قیمت مناسب زیباکنار

امیدوارم که با مطالب و عکسها توانسته باشم شما را تا حدودی با منطقه زیباکنار و مکانهای گردشگری خدماتی و طبیعی ان اشنا کرده باشم .

يك ديدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کف قیمت ویلاها سایت از 350 میلیون شروع میشود
مشاوره خرید ویلا